Ankara Üniversitesi Rektörü Ünüvar’dan Cumhur ittifakı propagandası: Seçimden önce SMS attığı ortaya çıktı

Ankara Üniversitesi Rektörü Necdet Ünüvar‘ın 31 Mart yerel seçimleri öncesi, eski AKP Milletvekili titri ile bazı öğretim üyeleri ve üniversite personeline gönderdiği SMS’le Adana’da Cumhur İttifakı adayı Fatih Mehmet Kocaispir için oy istediği ortaya çıktı.

Kısa Dalga’nın haberine göre, Rektör Necdet Ünüvar’ın “Rektör” değil, “Eski Ak Parti milletvekili” sıfatıyla bazı öğretim üyeleri ve üniversite personelinin de aralarında olduğu kişilere gönderdiği SMS’te şu ifadeler yer aldı:

“Bu Pazar günü Adana’nın yeni 5 yılı için sandığa gideceğiz.

Hükümetimizin güçlü desteğini alacak Cumhur İttifakı ilçe adaylarımıza ve Adana Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı Ak Parti adayımız Fatih Mehmet Kocaispir’e desteğinizi istirham ediyorum.

31 Mart’ta sandıkta buluşalım, Adana kazansın.

Necdet Ünüvar
23,24,25,26 VE 27. Dönem Ak Parti Adana Milletvekili”

Necdet Ünüvar kimdir?

Ünüvar, 6 Haziran 1960’ta Adana Ceyhan’da doğdu. Tıp Doktoru olarak Mardin’de mecburi hizmet sonrası Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalıştı. Atatürk Üniversitesinde 1996 yılında doçent ve 2001 yılında profesör oldu. 12 Aralık 2002 ile 8 Mayıs 2007 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı yaptı. 23, 24, 25 ve 26. dönemde Adana Milletvekili seçildi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 9 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikalar Kurulu Üyeliğine atandı.

Ünüvar, 14 Ağustos 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ankara Üniversitesi’ne rektör olarak atandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir